Muzyka ? Kochasz ją? TO coś dla ciebie !! :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-10-10 11:11:06

 nikola4121

Administrator

1205783
Call me!
Skąd: Dolnyśląsk
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 33
Punktów :   
WWW

Dziś w moim mieści - Nowa płyta

R E C E N Z J A   R E D A K C J I

Jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich hiphopowych albumów tego roku na pewno nie przejdzie bez echa. Nie wszystkim się spodoba, nie dla wszystkich okaże się zgodny z oczekiwaniami, ale z pewnością nikogo nie pozostawi obojętnym.

Bracia Kaplińscy - starszy Paweł (czyli Pezet) oraz Michał (Małolat) na temat wspólnej płyty mówili od wielu lat. Plany mocno jednak zweryfikowały życiowe wydarzenia. Znane porzekadło mówi jednak, że lepiej późno niż wcale i "Dziś w moim mieście" jest tego doskonałym dowodem.

Szkoda tylko, że o ile Małolat prezentuje się znacznie lepiej niż na swojej pierwszej płycie, nagranej w 2004 roku z Ajronem, to Pezet momentami nie nawiązuje do formy z tamtego okresu. W kawałkach "Zaalarmuj", "Nagapiłem się" czy "Tak łatwo było" panowie pokazują pazura, możliwości, charakter i złość. Właśnie wtedy słucha się ich najlepiej. Spory potencjał mają też "Dziś w moim mieście" oraz "Co by to zmieniło" i na pewno warto by wykorzystać te numery jako single. Swoistą ciekawostką jest nagrane z włoskim raperem Fabri Fibra "Hip-hop robi dla mnie", bo takiej współpracy jeszcze w przypadku rodzimego rapu nie było.

Emocje i dyskusję niewątpliwie wzbudzi wybór bitów. Dużo na "Dziś w moim mieście" eksperymentów z elektroniką, tempem, ucieczek w stronę ulicznych brzmień z Wysp. Osoby ślepo zapatrzone w klasyczny hip-hop oparty na samplach i mocnych bębnach, z pewnością nie będą z tego zadowolone.

Zbierając to wszystko razem, otrzymujemy bardzo ciekawą całość. Niesztampową i oryginalną, jak na nasze rapowe poletko. Teksty o narkotykach, wspomnienia życiowych przeżyć, gorzkie refleksje rapowane na świeżych bitach. Jedni to pokochają, inni uznają za braterską porażkę, ale prawda jest taka, że o tym krążku będziemy pamiętać przez lata.



LISTA UTWORÓW
1. Pezet/Małolat (Intro)
2. Zaalarmuj
3. Dziś w moim mieście (feat. Grizzlee)
4. Jestem sam
5. Nagapiłem się (feat. Małpa)
6. Gdzie byśmy dziś byli
7. Koka (feat. VNM)
8. Co by to zmieniło (feat. Molesta Ewenement & Grizzlee)
9. Dopamina
10. Hip-Hop robi dla mnie (feat. Fabri Fibra)
11. Tak łatwo było
12. Odkąd ostatnio gadaliśmy (feat. Diox)
13. Chciałbym uciec stąd (Outro)

Wydawca: Koka Beats/Fonografika
Data wydania: 10.2010



Źródło : " Nuta.pl "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbrpgworld.pun.pl www.naruto1598.pun.pl www.polski-rp.pun.pl www.u-s-army.pun.pl www.lordaeronguild.pun.pl